Найважчий виловлений тунець

За Книгою рекордів Гіннеса, найважчий тунець, якого вдалося зловити людині, важив 678,58 кг. Голубого тунця зловив канадець Кен Фрейзер з містечка Олдс Коув, провінція Нова Шотландія. Ця подія сталася 26 жовтня 1979 року.

Кен Фрейзер з найважчим у світі тунцем

Сучасні масштаби лову тунця поставили багато видів під загрозу зникнення. Так, звичайний тунець відноситься до списку МСОП до видів, яким загрожує зникнення. Його чисельність із 1970-х років минулого століття знизилася на 51%. Косяки тунця часто пливуть під зграями дельфінів, які також страждають і гинуть при промисловому лові тунця.

У багатьох країнах м’ясо тунців вважається делікатесом. У тунців чергується світле та темне м’ясо. Порівняно зі світлим м’ясом, узятим від однієї і тієї ж риби, буре більш рихле, менш жирне і більш водянисте, тобто в цілому воно гірше за світле, але містить багато заліза (до 11 мг на 1 кг).

М’ясо тунця широко вживається в їжу в сирому, смаженому та консервованому вигляді. У Японії у будь-якому супермаркеті під тунців виділено особливий прилавок. З середини XX століття сильно зросло споживання консервів із тунця.

Кен Фрейзер з найважчим у світі тунцем

У Японії приблизно з 1840-х років, коли в Едо прибув великий улов тунця, стали їсти суші. Один із кухарів придумав замаринувати м’ясо риби в соєвому соусі та подати сирим. Страва прижилася. У 1930-х роках суші та сашімі широко поширилися в Японії. Пізніше виникла мода США та інших країнах, зокрема в Україні. Ці страви можна робити з м’яса великоокого або жовтого тунця, але кращою сировиною вважається звичайний тунець.

Тунець – джерело білка, їхнє м’ясо вирізняється найбільшим серед усіх риб вмістом білків – ~18 … 26%. По цьому параметру його можна прирівняти лише до ікри деяких видів промислових риб. Жирність м’яса коливається від часток відсотка до 19%. У ньому містяться вітаміни А, D і Е, омега-3-ненасичені жирні кислоти, селен, натрій і калій. Регулярне вживання цієї риби знижує вміст крові тригліцеридів. Калорійність консервованого тунця становить близько 198 ккал, а вміст білка 29,13%.

У тканинах великих хижих риб із великою тривалістю життя може накопичуватися ртуть. Тунці не є винятком. У темному м’ясі ртуті більше, великоокі тунці сильніше накопичують ртуть порівняно з жовтоперими, смугастими та довгоперими тунцями. У стейках ртуті більше, ніж у консервах. Жінкам дітородного віку та дітям не рекомендується вживати рибу з високим вмістом ртуті, до якої належать деякі види тунців, частіше за 1 раз на місяць.

Швидкість тунця може досягати 70 км/год (за іншими даними 90), що робить його однією з найшвидших риб, поряд з такими, як деякі види акул (60), риба-вітрило (109), чорний марлін (120), меч-риба (130).

5 січня 2019 року в Японії було встановлено рекорд ціни на одну рибу. У ході торгів 278-кілограмовий тихоокеанський блакитного тунця продали за 333.6 мільйонів ієн (3 мільйони 100 тисяч доларів США).

Поділитися у соціалках:

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *