Аttacus atlas: найбільший метелик у світі
Метелик Аttacus atlas або просто метелик Атлас зустрічається тільки в деяких регіонах нашої планети. Його можна побачити у субтропіках Південно-Східної Азії, у південній частині Китаю, а також на Малайському архіпелазі. Іноді метелика можна також зустріти в Таїланді та Індонезії. Жителі Гонконгу називають її «Метелик голова змії», оскільки верхні частини крил Атласу дуже схожі на зміїні голови. Найбільший серед знайдених зразків метелика мав розмах крил 262 міліметри (загальна площа 400 см2). Є також непідтверджена інформація про метелика з розмахом крил 289 міліметрів.
Аttacus atlas зараз розводять на фермах в Індії, тому що завдяки їм можна отримати фагаровий шовк. Він відрізняється від звичайного тим, що має велику довговічність та міцність, і виглядає красивіше. У Тайвані з порожніх коконів метеликів Атлас роблять гаманці, позаяк їх велетенські розміри ідеально підходять для цього.
Цікаво, що у Атласа повністю атрофований рот, тобто поглинати їжу він не може. Метелик нічого не їсть, а все своє життя (в середньому від 10 до 14 днів) спалює жирові запаси, які були накопичені в стадії розвитку гусениці.
Самки метеликів, які готові до статевого життя, можуть випускати дуже потужні феромони, щоб самці могли відчути їх навіть на відстані кількох кілометрів. Яйця, що мають діаметр два з половиною міліметри, відкладаються на з внутрішньої сторони листя. Через два тижні з’являються гусениці і починають поїдати листя цитрусових та інших вічнозелених рослин. Коли гусениця досягає розміру близько 115 міліметрів, вона перетворюється в кокон, і ще через чотири тижні на світ з’являється дорослий метелик Атлас.
Какая красивая бабочка! Ее размеры поражают, она огромная. А еще она приносит пользу. Она достойна попасть в книгу Гинесса.