Найбільший цегляний міст: Гельчтальбрюкке
Що може статися, якщо ризикнути втілити в життя один із найграндіозніших інженерних проектів Європи і при цьому постаратися зробити це з максимальною економією коштів? Звучить практично нереально, але це факт, що відбувся, і результатом такої ідеї став найбільший цегляний віадук у світі – залізничний міст Гельчтальбрюкке (Göltzschtalbrücke) в Німеччині.
Гарний чотириповерховий міст довжиною 574 м і висотою 78 м з безліччю арок помітний здалеку, і вже давно є однією з найвідоміших пам’яток цієї місцевості. Його будівництво було розпочато в 1846 році, і протягом п’яти років споруда набула свого сьогоднішнього вигляду. Цей залізничний шлях є частиною Саксоно-Франконської магістралі та сполучає між собою міста Мілау та Нечкау.
Компанія, яка займалася будівництвом віадука, була значно обмежена у коштах, тому головним пріоритетом вибору проекту мосту стала його фінансова доступність. З 81 варіанта запропонованих архітектурних рішень голова конкурсної комісії професор І.А.Шуберт відібрав чотири найкращі, на основі яких створив свій власний проект – саме він і став робочим для будівництва.
Історія зведення мосту непроста і містить навіть трагічні епізоди – під час будівництва із 1736 робітників загинула 31 людина. Справа в тому, що земля в цій місцевості дуже болотиста, що дуже ускладнювало будівництво, а сам проект постійно коригувався. Довелося навіть замінити кілька невеликих арок у центрі мосту однією високою, що, втім, лише прикрасило віадук.
На цеглу вибір упав не просто так, адже зовсім недалеко були родовища глини, що дозволяло значно заощадити витрати. Для виготовлення цегли тут було спеціально збудували 20 невеликих заводів, які й постачали будматеріали для мосту – всього використали 26 мільйонів цегли.
Незважаючи на свій поважний вік, віадук Гельчтальбрюкке і сьогодні є важливою частиною залізниці, що дозволяє поїздам їхати нею зі швидкістю до 160 км/год.