Найбільша п’явка: Haementeria ghilianii
Хоботна п’явка Haementeria ghilianii потрапила до Книги рекордів Гіннеса як найбільша. Довжина представників цього виду може сягати 45 см, а ширина 10 см.
Ці п’явки живуть переважно в Амазонії, у Венесуелі та Французькій Гвіані. Ці кільчасті черв’яки найчастіше зустрічаються у водоймах, ховаються в чагарниках і під камінням.
Харчуються Haementeria ghilianii кров’ю. Вони запускають під шкіру жертв хоботок, довжина якого може досягати 15 см. Декілька цих кровососних можуть убити бика, зрідка нападають на людей, але найчастіше харчуються кайманами, анакондами, амфібіями та домашніми тваринами.
У найбільших п’явок велика задня присоска та непомітна передня. Молоді особини відрізняються наявністю кольорових плям на тілі.
Вперше гігантських п’явок виявили та описали у 1849 році. Довгий час вигляд Haementeria ghilianii вважали вимерлим. Знову виявив вчений Рой Сойєр (Dr. Roy Sawyer). Він знайшов пару п’явок, від яких у неволі вдалося отримати потомство. Одному з них дали прізвисько Grandma Moses. Вчені досліджували цей вид організмів і зі слини п’явок вдалося виділити унікальні речовини. Наприклад, білки, що уповільнюють метастазування при ракових захворюваннях і уповільнюють згортання крові.
Зараз популяція Haementeria ghilianii підтримується в університеті Берклі в Каліфорнії.
З’ясувалося, що вперше гігантські п’явки пробують кров зовсім маленькими, коли ще живуть у коконі, прикріпленому до живота матері. Дорослі особи самі приносять їх до жертви.
У Книзі рекордів Гіннеса є ще найбільша блоха.