Найдорожча картопля: La Bonnotte

Цей сорт картоплі ніколи не стане “другим хлібом” для людей. Найдорожчий сорт картоплі називається La Bonnotte. Його вартість коливається в межах 500-650 євро. На смак плоди солодкі, мають лимонний аромат і горіховий присмак. Селяни пояснюють незвичайний смак використанням спеціальних добрив.

Найдорожча картопля: La Bonnotte

Вирощують божественні бульби пасльону бульбоносного (так латиною називається картопля) на французькому острові Нуармутьє (Noirmoutier), розташованому на атлантичному узбережжі.

La Bonnotte на всіх не вистачає. Французи збирають трохи більше 100 тонн коренеплоду. Щоб зберегти бульби і не зіпсувати смаку, вся робота з вирощування та збору ведеться тільки вручну.

Найдорожча картопля: La Bonnotte

На острові Нуармутьє картопля росте не на великих плантаціях, а на маленьких грядках, ширина яких не більше 70 см. Зігрівання та провітрювання ґрунту забезпечуються за допомогою технологій, які французькі землероби передають через покоління вже сотню років. Добривом для La Bonnotte слугують морські водорості.

Найдорожча картопля: La Bonnotte

Висока ціна цього сорту пояснюється не лише незвичайним смаком, а й тим, що бульби не можна зберігати довго. Картоплю збирають і продають того ж дня. Приготувати та з’їсти дари природи потрібно протягом трьох діб. Після закінчення цього терміну плоди залишаються їстівними, але суттєво втрачають особливості смаку.

Купують La Bonnotte для ресторанів багатьох європейських країн. Незважаючи на короткий термін зберігання, скуштувати страви французьких плодів можна навіть у Нідерландах.

Найдорожча картопля: La Bonnotte

Дорогий сорт подається не як гарнір, а як основна страва. Для приготування використовують прості рецепти. Бульби промивають, розрізають на великі частини, після чого відварюють або смажать зі спеціями. Чистити La Bonnotte не обов’язково – у цього коренеплоду дуже тонка шкірка.

Через складності у вирощуванні сорт ледь не загубився. Селекціонери вивели La Bonnotte у 1930-му році. Але пізніше його перестали садити через трудомісткість процесу та загального введення механізації у землеробстві. Унікальні бульби знову почали вирощувати у шістдесяті, а надзвичайно дорогим сорт став у 90-ті роки ХХ століття. У 1995 році встановили перший ціновий рекорд $475 євро за один кілограм картоплі.

Поділитися у соціалках:

Схожі записи

2 коментаря

    1. Так, звичайно. Ціни перераховані у валюту, яка є актуальна на сьогодні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *