Найшвидший поїзд на магнітній підвісці
Приватна компанія «Японські залізниці» встановлює світовий рекорд, випустивши поїзд, який здатний показати неймовірну швидкість – 603 км/год на експериментальних магнітних рейкових коліях у Яманасі. Щоб проїхати 1.8 кілометрів на швидкості 603 км/год, японському диво техніки знадобилося лише 10.8 секунд.
Таким чином, цей результат допоміг побити попередній рекорд, встановлений цією ж компанією у 2003 році. Тоді показник був лише трохи нижчим – 581 км/год.
Найшвидші поїзди – комерційні поїзди, які здатні їхати зі швидкістю 431 км/год – знаходяться в Китаї. Вони курсують магнітними рейковими коліями в місті Шанхай.
До речі, перші комерційні поїзди з’явилися в Англії в 1984 році (у місті Бірмінгем), а з 80-х років такі поїзди почали активно вводитися в експлуатацію в Японії, Німеччині, Кореї, США та інших розвинутих країнах.
Щоб зрозуміти принцип роботи поїздів, достатньо згадати шкільні уроки фізики: якщо наблизити один до одного різні полюси магнітів, то вони будуть притягуватись. Цей елементарний принцип, який відомий нам ще з початкових класів, є основою роботи поїздів на магнітній підвісці. Між рейкою і, власне, поїздом утворюється невелика відстань, що дозволяє останньому летіти у повітрі.
EDS та EMS – це дві основні технології магнітного підвісу. Японські поїзди JR-Maglev, у тому числі наш рекордсмен, працюють за технологією EDS. На відміну від технології EMS (вона використовується в німецьких поїздах), де звичайні електромагніти та котушки проводять електрику тільки в момент подачі живлення, надпровідні електромагніти, що використовуються за технологією EDS, можуть проводити електрику навіть після відключення джерела живлення.
У Японії планують побудувати високошвидкісний залізничний маршрут між Токіо та Нагоєю, який буде введено в експлуатацію у 2027 році. Як повідомляє CNN, автомобілем поїздка займе близько п’яти годин, тоді як на поїзді на магнітній подушці цей маршрут можна подолати всього за сорок хвилин.