Найотруйніша рослина: рицина
Виходячи з кількості, необхідної для вбивства людини, найбільш отруйною рослиною в світі є рицина (Ricinus communis), яку 18 січня 2002 року було занесено до Книги рекордів Гіннеса.
Батьківщина рицини не визначена, можливо, Африка (Ефіопія). Натуралізувалася всюди в тропічній і субтропічній зонах обох півкуль, де росте в здичавілому або напівкультурному вигляді. Основні центри культури – Індія, Бразилія, Аргентина, країни Африки, Китай та Іран. У Єгипті вона розводиться вже понад чотири тисячі років.
У тропічних і субтропічних районах рицина – вічнозелений чагарник висотою до 10 м. В умовах культури в країнах помірного клімату (Україна та інші) – це однорічна рослина висотою до 2-5 м.

Усі частини рослини містять білок рицин і алкалоїд рицинін, отруйні для людини і тварин. Згідно з Merck Index: An Encyclopedia of Chemicals, Drugs, and Biologicals (1997), дози 70 мікрограмів достатньо, щоб убити людину вагою 72 кг. Прийом всередину насіння рослини спричиняє ентерит, блювоту і коліки, кровотечі зі шлунково-кишкового тракту, порушення водно-електролітного балансу і смерть через 5-7 днів. Шкода здоров’ю непоправна, ті, хто вижив, не можуть повністю відновити здоров’я, що пояснюється здатністю рицину необоротно руйнувати білки тканин людини. Вдихання порошку рицину аналогічно вражає легені.
Рицина вирощується головним чином заради насіння, з якого добувають рицинову (або касторову) олію. Олію використовують у медицині (проносне тощо), авіації, хімічній, текстильній, поліграфічній, електротехнічній, парфумерній та інших видах промисловості. В Україні посіви рицини поширені у східному степу (головним чином в Запорізькій області) і на Кубані (українські землі постачали близько 90 % продукції рицинової олії в СРСР). Посівна площа в УРСР (у тис. га): 1940 — 52,5, 1950 — 46,3, 1960 — 36,9, 1969 — 80,0.

Також рицину розводять в садах як швидкозростаючу декоративну рослину. Вона гарна на газоні в одиночній посадці або групами (3-5 штук) без інших рослин. У змішаних групах не дає належного ефекту. Рицину можна використовувати для декорування невисоких стін.