Пацієнт, який прожив найдовше після пересадки серця і легенів (Британія)
Британець став першою людиною у світі, якій вдалося пережити одночасну пересадку серця і легенів і при цьому дожити до 51-го року. Сьогодні він закликає людей, щоб ті стали донорами органів.
Ендрю Вітбі (Andrew Whitby), пройшов через операцію, що врятувала його життя тридцять років тому. Нещодавнім часом це досягнення було офіційно визнано Книгою рекордів Гіннеса.
Йому довелося пройти через цю операцію, оскільки він народився з отвором у серці. Сьогодні він закликає людей, щоб ті підписували договір про трансплантацію органів, оскільки одного разу ця операція врятувала його життя.
Лікарі вважали, що містер Вітбі, який є уродженцем Лондона, не проживе більше, ніж кілька років. Однак, незважаючи на передбачення лікаря, він жив нормальним життям аж до двадцяти років, але потім його здоров’я почало різко погіршуватися. У нього почали з’являтися проблеми з легенями, і коли одна з них відмовила, то він вирішив зробити операцію з пересадки легенів і серця.
Він був дев’ятою людиною, яка пройшла через таку операцію в Британії станом на 1985 рік. Такі операції є рідкістю з тієї причини, що є тільки кілька доступних донорських органів, водночас більшість із них, як правило, використовують тільки для операцій із пересадки серця. У Великій Британії роблять тільки шість операцій на рік, коли одночасно пересаджують легені та серце.
Ендрю Вітбі привернув увагу світових ЗМІ, офіційно зареєструвавши рекорд у Книзі рекордів Гіннеса, звернувши увагу громадськості на важливість трансплантації органів.
«Нам потрібно більше людей, які б підписували договір про трансплантацію органів, адже, де б я був без них?» – розповідає чоловік.
Операцію Ендрю Вітбі проводив відомий кардіолог Мегді Якуб (Magdi Yacoub), який в 1983-му році вперше у Британії провів одночасну пересадку легень і серця.