Найчисельніший парад джипів у Батлері (США)
Місто Батлер (штат Міссурі) тепер може пишатися званням американської столиці джипів, оскільки тут нещодавно було офіційно зареєстровано новий рекорд Гіннеса. Під час параду, який відбувся на честь легендарного бренду автомобілів American Bantam, по вулицях Батлера пройшло 2 420 джипів. Таким чином, учасникам цього заходу вдалося побити попередній рекорд – 1 846 джипів, який був раніше встановлений во Флориді.
У параді взяли участь джипи не тільки з штату Міссурі, але й з тридцяти інших штатів, а також Канади. Найперший рекорд за найбільшою кількістю джипів також був встановлений в рамках параду на честь автомобіля American Bantam. Тоді по вулицях міста пройшло в серпні 2011 року 1 106 джипів.
Місто Батлер заслуговує на славу “місця народження джипів”, оскільки саме тут почали виробляти перші моделі American Bantam.
Бренд American Bantam з’явився в 1934 році, коли збанкротував великий американський виробник автомобілів American Austin. Перший автомобіль, який був випущений під цим брендом, був Bantam-60, який нічим не виділявся серед автомобілів, що випускалися компанією American Austin. Цю модель можна було придбати у кузові пікап, купе та родстер.
Справжню славу компанії American Bantam принесла модель, що була випущена трохи пізніше. У липні 1940 року компанія отримала замовлення від американської армії на розробку повнопривідних машин класу 1,4 тонни. Найжорсткішою умовою цього контракту були терміни: експериментальні зразки потрібно було здати не пізніше 49 днів з моменту підписання контракту. Неймовірно, але головний інженер компанії Карл Пробст впорався з цими строками і розробив концептуальний проект майбутнього автомобіля, який сьогодні весь світ знає як “джип”. Вже наступного року для військових сил США випустили півтори тисячі моделей джипів марки Bantam BRC40.
Армійський джип Bantam BRC40 під час Другої світової війни
Конструкція “джипа” так сподобалася військовим США, що вони без дозволу компанії American Bantam передали креслення іншим автокомпаніям, включаючи головних конкурентів – Willys-Overland і Ford Motor. Так почалася революція в автомобілебудуванні.